Коледж - вищий навчальний заклад І рівня акредитації, що здійснює підготовку молодших спеціалістів і бакалаврів для медичної та фармацевтичної галузі. Історія фармацевтичного відділення пов’язана із створенням Рівненського медичного училища а тепер коледжу. Перший набір учнів на відділенні був проведений в 1962 році на базі середньої школи, а перший випуск спеціалістів - в 1964 році. Випускники поповнили ряди фармацевтичних працівників Рівненської області. За роки функціонування відділення (до 1979 року) було випущено 1370 студентів. Поновлено набір студентів за спеціальністю „Фармація” з 2000 року.
Очолює відділення «Фармація» спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, кандидат медичних наук
Палапа Василь Васильович.
Підготовка фахівців здійснюється згідно Наказу Міністерства освіти і науки України від 19.12.2016р. №1565, постанова КМУ від01.02.2017, № 53. Загальний ліцензований обсяг на проведення освітньої діяльності на спеціальності становить 180 осіб на денному відділенні. Навчання здійснюється за рахунок видатків Державного бюджету України – за державним замовленням та за рахунок коштів юридичних та фізичних осіб. Абітурієнти зараховуються на денну форму навчання.
Умови прийому на спеціальність Фармація
ОСВІТНІЙ РІВЕНЬ |
СПЕЦІАЛЬНІСТЬ |
Термін навча-ння |
Форма навчання |
Вступні випробування |
Повна загальна середня (на базі 11 класів) |
фармацевт |
2 роки |
Денна |
Українська мова і література (100 балів);Біологія, хімія , математика (за вибором ) (100 балів) |
Базова загальна середня(на базі 9 класів) |
Молодший спеціаліст, фармацевт |
3 роки |
Денна |
Іспити: хімія (усно), українська мова (диктант) |
Матеріальна база: навчально-лабораторний корпус, кабінети та лабораторії, комп’ютерні класи, актова зала, спортивно-оздоровчий комплекс, тренажерний зал, бібліотека, електронний читальний зал, читальний зал, гуртожитки, навчально-методичний комплекс з фармакогнозії, навчальна аптека. Навчання в коледжі проводиться відповідно до навчального плану і програм МОЗ України. Студенти вивчають гуманітарні, фундаментальні науки, які є основою медичних і фармацевтичних знань. Особливе значення приділяється вивченню фармацевтичних дисциплін: фармакології,фармакогнозії, фармацевтичної хімії, технології лікарських форм, організації і економіці фармації, основам менеджменту і маркетингу і ін.
Студенти розпочинають знайомство з обраною професією на заняттях різних навчальних дисциплін, а завершують закріпленням теоретичних знань і практичних навичок під час проходження виробничих та переддипломної практики з організації і економіки фармації, що охоплює як організаційні, юридичні засади діяльності аптечних установ, так і систематизує, інтегрує і об’єднує знання. Багато практичних занять проводяться на базі аптек, що є логічним завершенням вивчення певної теми за рядом дисциплін. Особливо це стосується фармакології – науки про лікарські засоби і дію їх на організм, фармакогнозії – науки про лікарські рослини, сировину з них, препаратів, застосування їх в медицині, аптечної технології ліків – науки про правила виготовлення ліків, і ін. Щорічно студенти мають змогу проходити виробничу практику з медичної ботаніки та фармакогнозії. Практика охоплює вивчення ресурсів лікарських рослин на Рівненщині, у Карпатах, Кременецькому ботанічному саду - одному з найкращих в Україні, закріплює знання студентів по збору ЛРС, виготовлення гербарію. На ділянках коледжу студенти мають змогу культивувати лікарські рослини. В навчальному процесі широко застосовуються сучасні комп’ютерні технології. Студенти повністю забезпечені навчальною і методичною літературою. Випускники відділення мають змогу продовжити свою освіту на фармацевтичних факультетах університетів України як на денній , так і на заочній формі навчання.