^Вверх
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Річниця легендарного бою під Крутами

  30 січня в корпусі № 2 Рівненського державного медичного коледжу було відзначено 99-у річницю легендарного бою під Крутами в якому козаки та студенти УНР зуміли затримати російську навалу і дати змогу українському уряду добитися міжнародного визнання та евакуючатися з Києва. Студентки відділення сестринська справа переглянули документальний фільм про подвиг крутянців та згадали про мужніх захисників   України, провівши паралелі з сьогоднішньою протидією загарбництву Росії та героїзмом сучасних захисників.
  Бій під Крутами, що відбувся 16 (29) січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина.
  Цей бій тривав 5 годин між навалою російської Червоної гвардії під проводом шовініста Михайла Муравйова та загоном із київських юнкерів, козаків «Вільного козацтва» та студентів, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.
  В динамічному бої під Крутами українські козаки призупинили наступ російського загарбника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ війську Муравйова прийшлося не так залізничним шляхом, як на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі. Ні керівництво бою ні живі та загиблі студенти не були удостоєні державних нагороди від верхівки УНР яку вони врятували своїм подвигом. Багато ветеранів Крутянського бою продовжували свою боротьбу з російським загарбником. Зокрема сотник і організатор оборони Крут Аверкій Гончаренко згодом воював з більшовизмом вже в дивізії СС Галичина, пройшовши через пекло Другої світової війни. Прикметно, що як і в 1918 р. в 2014 р. саме українська молодь, патріоти-добровольці зупинили так звану "русскую весну" і не пустили російських окупантів не те, що до Києва, а навіть до Харкова. Таким чином в історії українці все ж таки чогось вчаться і сьогодні наша державність вистояла і продовжує свою боротьбу з одвічни ворогом Росією захищаючи весь цивілізовани світ.

Викладач суспільних дисциплін Кукурудза А.Р. 

image008

image016

image010

image002

image004

image012

image014


КОНТАКТИ
33000 Україна
м. Рівне вул.М.Карнаухова,53
тел (0362)22 69 58
E-mail: m_college@icc.rv.ua


АДРЕСИ НАВЧАЛЬНИХ КОРПУСІВ
Корпус №1 вул.М.Карнаухова, 53
Корпус №2 вул.16 липня, 18
Корпус №3 вул.16 липня, 20
Корпус №4 вул.Калнишевського, 29


   Вища освіта спрямована на забезпечення фундаментальної наукової, загальнокультурної, практичної підготовки фахівців, на формування інтелектуального потенціалу нації та всебічний розвиток особистості як найвищої цінності суспільства.


       
Copyright ©2015. Рівненська медична академія